Akne Tedavisi

Akne Tedavisi

 

Genel olarak 'sivilce' adıyla bildiğimiz akne en sık rastlanan cilt problemidir. Her 100 yetişkinin 85'inin hayatının bir döneminde rastlanır, 15'inde ise tedavisi güç bir hal alır. Akne derimizde bulunan yağ bezlerinin bir hastalığıdır, normalde bu bezlerin salgıladığı yağın deri yüzeyine çıkarak atılması gerekir. Ancak ergenlik döneminde yağ bezi daha fazla yağ salgılar, bu yağın deri yüzeyine geçişini sağlayan kanal yoğunlaşmış bir yağ kütlesi nedeniyle tıkanır. Aknenin temel nedeni bu tıkanmadır.


Akne tedavisinin en önemli amaçlarından birisi, iyileşmekte olan kist ve nodüllerin cildinizde iz bırakmasını önlemektir. Çünkü izler ortaya çıktıktan sonra cildi pürüzsüz bir hale getirmek oldukça zordur. İkinci önemli amaç akneli olarak geçirdiğiniz süreyi (bu süre bazı olgularda 10 yıldan çok daha uzun olabilir) kısaltmaktır. Üçüncü önemli amaç ise aknenin neden olduğu hoş olmayan görüntüden dolayı oluşabilecek sıkıntıyı ve olası psikolojik sorunları ortadan kaldırmaktır.

 

 

 

beylikdüzü akne tedavisi,beylikdüzü akne tedavisi işlemleri,beylikdüzü akne tedavisi firmaları,beylikdüzü akne tedavisi merkezi,beylikdüzü akne tedavisi nedir,beylikdüzü akne tedavisi fiyatları,beylikdüzü akne tedavisi hizmeti,beylikdüzü kampanyalı akne tedavisi,beylikdüzü indirimli akne tedavisi,beylikdüzü  akne tedavisi,beylikdüzü  akne tedavisi işlemleri,beylikdüzü  akne tedavisi firmaları,beylikdüzü  akne tedavisi merkezi,beylikdüzü  akne tedavisi nedir,beylikdüzü  akne tedavisi fiyatları,beylikdüzü  akne tedavisi hizmeti,beylikdüzü kampanyalı  akne tedavisi,beylikdüzü indirimli  akne tedavisi,

 

 

Öne Çıkarılanlar

Genel olarak 'si

Dermapen nasıl bir u

Kaşlar doğru şekillendirildiği taktir